Wszystkie bestsellery
  • Bezpieczne Płatności

BEZPŁATNA DOSTAWA | WYSYŁKA W 24H | 30 DNI NA ZWROT

Jak Wyczyścić Plecak ze Skóry Ekologicznej?
   06/28/2021    0 komentarzy
Jak Wyczyścić Plecak ze Skóry Ekologicznej?

Jak wyczyścić plecak ze skóry ekologicznej?

Plecaki ze skóry ekologicznej to jedne z najmodniejszych dziś dodatków. Jednak, aby służyły nam długo w doskonałej formie, warto wiedzieć jak o nie zadbać. Pielęgnacja takiego plecaka nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Dlatego warto robić ją regularnie i czyścić od razu gdy pojawia się plamy czy przebarwienia. Jak wyczyścić plecak wegański? Oto kilka sprawdzonych porad.

Skóra ekologiczna – doskonała imitacja naturalnej

Skóra syntetyczna potrafi świetnie zastąpić naturalny surowiec. Tym bardziej, że obecnie jej jakość w niczym nie ustępuje tej prawdziwej. Nowoczesne technologie pozwalają dziś bowiem uzyska efekt zachwycający. Co ważne, do wytworzenie skóry ekologicznej nie są używane żadne surowce pochodzenia zwierzęcego. To dlatego zyskuje coraz większa popularność. Trudno się więc dziwić, że coraz częściej sięgamy po plecaki skórzane odszyte właśnie z ekoskóry.

Jak pielęgnować i czyścić plecak ze skóry syntetycznej?

Ekoskóra to materiał, który jest popularny zwłaszcza wśród obrońców zwierząt. Oprócz jednak waloru moralnego, wyroby ze skóry ekologicznej są tańsze niż z naturalnego surowca. To również przemawia na korzyść skóry syntetycznej. Co jednak, gdy na naszym pięknym plecaku pojawi się nieestetyczne zabrudzenie? Czym je wyczyścić? Zacznijmy od tego, że plecak ze skóry ekologicznej warto regularnie pielęgnować. Dzięki temu skóra jest zabezpieczona przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Gdy jednak już pojawią się plamy, najlepiej jest usunąć je od razu. Regularne usuwanie małych zabrudzeń pozwala uniknąć szybkiemu zużyciu skóry i zminimalizować ślady użytkowania. Tym bardziej, że najczęściej dodatków z eko-skóry używamy na co dzień, a więc narażamy je na uszkodzenia i zabrudzenia.

Rozpoczynamy czyszczenie

Pierwszym krokiem jest przetarcie jej powierzchni i usunięcie kurzu. Najlepiej do tego nadaje się wilgotna, miękka ściereczka lub gąbka nasączona wodą z delikatnym mydłem. W ten sposób przecieramy całą powierzchnię plecaka damskiego. Nie powinniśmy zanurzać go w wodzie, bowiem może dojść do przemoczenia, a do tego nie wolno dopuścić. W ten sposób możemy zniszczyć plecak.

Usuwanie lekkich plam z powierzchni plecaka

Roztwór płynu do mycia naczyń z wodą - jest uniwersalną receptą na usuwanie powierzchownych plam i przetarć wynikających ze zwykłej eksploatacji plecaka skórzanego. Pamiętaj tylko aby dobrze rozcieńczyć płyn do naczyń z wodą. Czyszczenie przeprowadzamy aż do momentu kiedy płyn do mycia naczyń stanie się spieniony. Następnie wytrzyj wilgotną plamę suchą ściereczką. W zależności od nasilenia plamy, może zajść konieczność powtórzenia powyższej czynności.

Plamy z atramentu, długopisu

Po usunięciu kurzu, plecak wystarczy przetrzeć suchą ściereczką. Jeśli na plecaku pojawiły się plamy z długopisu lub atramentu, warto usunąć je miękką szmatką nasączoną wodą z octem. Należy rozcieńczyć, jedną łyżkę octu z dwiema łyżkami wody. Namocz czystą szmatkę przez około 2 minuty w roztworze. Energicznie przecieraj powierzchnię skóry delikatnymi okręgami. Skupiaj się przede wszystkim na miejscach ubrudzonych tuszem, a nie nienaruszonych częściach skóry plecaka. Przy zastosowaniu octu nie należy przesadzać z jego ilością , aby nie odbarwić skóry.

Konserwacja plecaka ze skóry ekologicznej

Podobnie jak torby i plecaki skórzane, ich wegańskie odpowiedniki również wymagają (choć nie tak regularnej) konserwacji aby wyglądały możliwie najlepiej. Konserwacja skóry wegańskiej jest dość prosta. Wśród domowych preparatów najlepszym będzie olejek dla niemowląt, który sprawdziliśmy w niejednej sytuacji. Na czystą suchą szmatkę, nałóż kilka kropel oliwki i delikatnie wetrzyj w każdą skórzaną powierzchnię plecaka. Po zakończeniu pielęgnacji pozostaw plecak do wyschnięcia.

Co jeszcze warto wiedzieć w przypadku plecaków z ekoskóry?

To warto wiedzieć. Chcąc usunąć plamy z plecaka uszytego z ekoskóry nie powinniśmy stosować preparatów przeznaczonych do skóry naturalnej. Może to spowodować pęknięcia i uszkodzenie materiału, a nawet zmianę koloru skóry. To najlepsza droga aby zniszczyć taki plecak. Do czyszczenia ekoskóry nie nadają się woski, tłuszcze, pasty i spraye. Jeśli chcemy wyczyścić plecak z ekoskóry przy użyciu chemii specjalistycznej, wybierajmy wyłącznie te przeznaczone do tego rodzaju skóry. Inaczej efekt takich eksperymentów może być opłakany.

Przechowywanie plecaków z eko skóry

Pamiętaj aby przechowywać plecak w miejscu bezpośrednio nie nasłonecznionym. Zbyt duża ekspozycja na światło dzienne, wysusza każdy rodzaj skóry, a na pewno powoduje przebarwienia.
Zadbaj o odpowiednie wypchanie przestrzeni wewnętrznej plecaka. Pozostawianie pustego plecaka ze skóry ekologicznej w szafie może spowodować jego pochylenie, zniekształcenie. Prowadzi to również do miejscowych marzszczeń na powierzchni eko skóry, których nie można usunąć, a w najgorszym razie prowadzać mogą do pęknięć powierzchni.

Jak widać, czyszczenie plecaka ze skóry ekologicznej nie jest trudne. Warto tylko pamiętać o kilku sprawdzonych sposobach i wiedzieć, jakich preparatów unikać. Dzięki temu nasz plecak ze skóry syntetycznej będzie nam służył przez lata w doskonałej formie.

Zostaw wpis

* Imię
* E-mail: (Not Published)
   Strona www (Site url withhttp://)
* Komentarz
Wpisz kod