Wszystkie bestsellery
 • Bezpieczne Płatności

BEZPŁATNA DOSTAWA | WYSYŁKA W 24H | 30 DNI NA ZWROT

Plecaki do Samolotu
Plecaki do Samolotu na Bagaż Podręczny - Plecak.net

Plecaki do Samolotu

Przetestowane w podróży samolotem liniami Ryanair, WizzAir, LOT, Easy Jet, Lufthansa, Tui Fly - poniższe plecaki sprawdzą się jako modele kabinowe, spełniające wymogi bezpłatnego, podręcznego bagażu. Wewnętrzna organizacja przestrzeni sprawi, że podróż przebiegnie wam w zorganizowanej i bezstresowej atmosferze. Ponadto wykonane są z solidnych tkanin technicznych, odpornych na przemakanie. Po podróży samolotem, sprawdzą się jako plecak trekkingowy, czy biznesowy (do pracy). Eleganckie i minimalistyczne wykonanie, sprawia, że pasują zarówno do odzieży codziennej jak i trochę bardziej formalnej.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji
Aktywne filtry

Jaki plecak do samolotu wybrać?

Jeśli szukasz pomocy w doborze odpowiedniego plecaka w podróż samolotem - dobrze trafiłeś (aś). Plecak.net to nie tylko sklep internetowy specjalizujący się w plecakach. To także skarbnica wiedzy w takich sytuacjach jak podróż samolotem. Nasi eksperci podróżują nie tylko górskimi szlakami, przemieszczając się np. samolotami różnych linii lotniczych, nabraliśmy praktycznej wiedzy - jak przygotować odpowiedni plecak do podróży samolotowej.

Jakie są rodzaje bagażu podróżnego w liniach lotniczych?

Przede wszystkim należy wskazać trzy podstawowe rodzaje bagażu podróżnego do samolotu, są to:

 • bagaż podręczny (bezpłatny)
 • bagaż typu walizka na kółkach (bezpłatny lub płatny)
 • bagaż główny rejestrowany (zazwyczaj płatny)

Plecaki na darmowy bagaż podręczny do samolotu – na co zwracać uwagę?

Wybierając plecak do samolotu, należy wrócić uwagę na to jaką formę bagażu przyjmie on podczas planowanej podróży samolotem. Jeśli zależy nam aby spełniał rolę bezpłatnego bagażu kabinowego, który weźmiemy ze sobą na pokład samolotu - ważne aby był niewielkich rozmiarów (jak mała torba męska, torebka damska). Mały plecak wniesiony na pokład samolotu, powinien zmieścić się pod fotelem poprzedzającym. Ważne jest także to aby plecak kabinowy nie posiadał zanadto wystających rączek, uchwytów, pasków, które utrudniałyby bezpieczne ulokowanie pod fotelem.

Czy każdy plecak można wnieść na pokład samolotu?

Plecak który zabieramy na pokład samolotu, przechodzi wraz z nami wszystkie etapy kontroli lotniskowej. W związku z tym ważne aby ułatwiał nam podróż i nie przysparza kłopotu, np. podczas kontroli bagażu na lotnisku. Zalecamy wybierać plecaki bez metalowych usztywnień, rurek, stelaży konstrukcyjnych. Prześwietlenie skanerem bagażu osobistego, wykaże takie elementy jak stal, materiały twarde (komputer, telefon), jedzenie zawinięte w folię termiczną, czy zabawki dziecięce). W przypadku konieczności rozpakowania plecaka do kontroli, warto aby posiadał wygodną w otwieraniu kieszeń, rozsuwaną dookoła (jak w walizkach).

Bezpłatny bagaż podręczny do samolotu WizzAir, Ryanair, LOT - wymiary i limity

Plecak / torba Ryanair 40x20x25 cm

Tak wyglądają maksymalne wymiary darmowego bagażu podręcznego w liniach lotniczych Ryanair: 40 cm x 20 cm x 25 cm. Maksymalna waga nie jest określona. Warto wspomnieć, że dla dzieci do 2 lat nie przysługuje bezpłatny bagaż podręczny, za to opiekun podróżujący z dzieckiem na prawo zabrać bez opłaty plecak lub torbę na akcesoria dziecięce o wadze do 5 kg.

Plecak Wizzair 40x30x25 cm

Wymiary 40 cm x 30 cm x 25 cm dotyczą limitu bezpłatnego bagażu podręcznego dla linii Wizz Air. Maksymalna waga to 10 kg. Dozwolona jest także aby plecak posiadał kółka. Warto wspomnieć, że osoba podróżująca z niemowlęciem, ma prawo do zabrania (bezpłatnego) jednej torby lub małego plecaka podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm.

Plecak podręczny w liniach LOT 40x35x12 cm

Pasażerowie podróżujący samolotami linii LOT mogą zabrać ze sobą bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 35 cm x 12cm oraz drugą torbę, plecak lub walizkę o wymiarach 55 x 40 x 23 cm (o wadze do 9 kg). Jest to zatem jedna z niewielu linii lotniczych w Polsce, oferująca w cenie biletu 2 sztuki bagażu podręcznego.

Co może być traktowane jako darmowy bagaż podręczny?

Jako bezpłatny bagaż wnoszony na pokład samolotu, zalicza się osobiste torby, torebki, torby na laptopa, plecaki, walizki, raportówki, saszetki. Zatem, nawet mała torebka listonoszka, przewieszona pod ramieniem będzie traktowana jako bagaż podręczny. Bagaż ten powinien spełniać restrykcja wymiarowe i wagowe opisane powyżej i swobodnie mieścić się w luku bagażowy oraz pod siedzeniem pasażera siedzącego w fotelu samolotu przed nami.

Plecak kabinowy do samolotu – na co zwracać uwagę?

Priorytetowym elementem jest rozmiar zewnętrzny plecaka, który nie powiedzenie znacząco przekraczać wymiarów sugerowanych przez poszczególne linie lotnicze. W przypadku zakupu plecaka na bagaż osobisty nie trzeba trzymać się sztywno podanych wymiarów. Plecaki do samolotu, wykonane z tkanin takich jak (kordura, poliester, nylon) posiadają bowiem miękkie ścianki, które spłaszczą się i swobodne wejdą luk bagażowy lub pod fotel samolotowy. W przeciwieństwie do walizki wykonanej z plastiku, możemy kupić większy plecak do samolotu od +/- 5 cm niż podają linie lotnicze Rynanair / Wizzair i podróżować bez strachu, że nie przejdzie odprawy przed odlotem. Przykładem jest plecak 30L Expander, z którym wielokrotnie podróżowaliśmy liniami Ryanair, Easy Jet, Wizzair.

Jaki jest limit wagi bezpłatnego bagażu podręcznego?

 • Ryanair - plecak kabinowy / torba 40 cm x 20 cm x 25 cm - bez limitu wagowego
 • Wizz Air - plecak kabinowy / torba 40 cm x 30 cm x 25 cm - do 10 kg
 • LOT - plecak kabinowy / torba 40 cm x 35 cm x 12cm (do 2 kg) oraz walizka 55 x 40 x 23 cm (do 9 kg)

Jaki plecak na bagaż podręczny wybrać - przykłady?

 • Expander
 • Expander 2.0
 • Flex

Duży bagaż podręczny do samolotu Ryanair, WizzAir, LOT - wymiary

Każdy pasażer, po za małym bezpłatnym bagażem podręcznym, może zabrać ze sobą również większą torbę, walizkę lub plecak o wadze do 10 kg. Wymiary tego bagażu przedstawiają się następująco:

 • bagaż podręczny płatny Ryanair 55 cm x 40 cm x 20 cm
 • bagaż podręczny płatny Wizz Air 55 cm x 40 cm x 23 cm
 • bagaż podręczny bezpłatny LOT 55 x 40 x 23 cm

Jak zabezpieczyć plecak do samolotu?

Plecaki w odróżnieniu od walizki wykonane są z miękkich, elastycznych materiałów. Ich przewaga polega na tym, że nie niszczą się tak bardzo podczas podróży. Na powierzchni kordury nie powstają otarcia, a ewentualne zabrudzenia łatwiej doczyścić można w porównaniu z plastikiem walizki.

Jak spakować plecak do samolotu?

Warto zaopatrzyć się w plecaki do samolotu wyposażone w specjalne pasy pomagające unieruchomić bagaż znajdujący się w środku. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego bałaganu. Rzeczy niezbędne podczas podróży samolotem i przy odprawie celnej, jak paszport, dokumenty podróżne, bilety lotnicze - warto umieścić w podręcznych przegródkach lub specjalnym organizerze (który występuje w plecakach do samolotu np. Expander).

Plecak do samolotu – jaki litraż bagażu podręcznego?

Plecaki do samolotu Expander występuje w litrażu 20L - to najpopularniejsza pojemność dla plecaka kabinowego Ryanair oraz Wizz Air. Nieco większy jest plecak Expander 30L - taki fason również sprawdzi się w podróży samolotem Ryanair. Pomimo jego większych wymiarów, powierzchnię plecaka można lekko spłaszczyć i w ten sposób lekko mieści się pod siedzeniem pasażera w samolocie.